13.05.2024

Filtr połączeń: Jak skonfigurować i używać, aby poprawić raportowanie?

Potrzebujesz ukryć połączenia? Użyj filtra połączeń Oki-Toki! Dowiedz się, jak skonfigurować i wykorzystać tę opcję do poprawy raportów.

Filtr połączeń: Jak skonfigurować i używać, aby poprawić raportowanie?

W pracy call center w raportach mogą pojawiać się niecelowe połączenia, które wpływają na dokładność danych statystycznych. W tym artykule przyjrzymy się, jak wykorzystanie filtru połączeń pomoże ukryć niepotrzebne informacje, tym samym poprawiając jakość raportowania i ogólne wskaźniki.

Co to jest filtr połączeń?

To narzędzie, które pozwala wykluczyć z raportów określone połączenia zgodnie z ustanowionymi zasadami. Filtr połączeń pomaga w raportowaniu, ukrywając nieprawidłowe i niecelowe połączenia, które nie wpływają na wskaźniki pracy call center.

Filtr połączeń
Filtr połączeń

Po co potrzebny filtr połączeń?

Głównym zadaniem funkcji jest blokowanie połączeń, które nie powinny być wyświetlane w raportach call center. Na przykład, można ukryć:

  • testowe połączenia, które są realizowane do sprawdzania oprogramowania i konfiguracji usługi. Można ich nie uwzględniać w raportach, ponieważ to próbne połączenia.
  • szkolenie pracowników – połączenia, realizowane przez operatorów podczas szkolenia mogą być niepotrzebne w raportach połączeń i można je ukryć ze statystyk ogólnych call center.

Często outsourcingowe call centra wysyłają raporty klientowi i nie powinny one zawierać zbędnych informacji, na przykład o testowych lub szkoleniowych połączeniach. Aby nie usuwać połączeń ręcznie – można użyć filtra połączeń. W raportach będą tylko dane o rzeczywistych połączeniach z klientami, co zwiększy dokładność pracy nad projektem. Więcej informacji o tym, jakie raporty są potrzebne call center, można znaleźć w artykule blogu.

  • połączenia wewnętrzne, gdy pracownicy lub operatorzy dzwonią do siebie w procesie pracy. Główne powody, dla których należy ukryć takie połączenia:

Poufność: wewnętrzne połączenia mogą zawierać dyskusje na temat poufnych informacji biznesowych, takich jak dane finansowe, dane osobowe pracowników czy strategie firmy.

Bezpieczeństwo danych: ukrywanie połączeń pomaga chronić ważne informacje przed dostępem osób trzecich, w tym innych pracowników lub zewnętrznych klientów, którzy mogą mieć dostęp do systemu call center.

Przestrzeganie polityki firmy: w niektórych firmach obowiązują ścisłe zasady dotyczące przetwarzania i ochrony informacji. Ukrywanie wewnętrznych połączeń może być częścią tych zasad.

  • problemowe połączenia – czasami klienci podczas rozmowy z operatorem pozwalają sobie na niecenzuralne wypowiedzi lub otwartą agresję. Po przeprowadzeniu analizy danych połączeń można je ukryć filtrem, a numer klienta wpisać do czarnej listy

Więcej na temat jak dodać numer do czarnej listy i wsparcie operatora po gniewnym połączeniu czytaj na stronie.Użycie filtra połączeń pomoże zaktualizować raportowanie call center. Ale nie należy zapomnieć, że celowe ukrywanie nieudanych połączeń nie przyczynia się do poprawy jakości obsługi, a jedynie ukrywa problem przed postronnymi oczami.

Prawo dostępu do filtra połączeń 

Aby uniknąć sytuacji, kiedy pracownicy celowo ukrywają połączenia, należy ustawić prawo dostępu. Za pomocą ról można ustawić niezbędne uprawnienia. U Admina dostęp do używania i zarządzania filtrem jest ustawiony domyślnie. Ustawić prawo do korzystania z tej funkcji można również dla innych użytkowników. Utwórz potrzebną rolę i przestaw znaczniki na włączone. Dodaj rolę użytkownikom, którzy potrzebują dostępu do filtra.

Dostęp w Rolach
Dostęp w Rolach

Więcej informacji o rolach w blogu.

  • Prawo “Zarządzanie filtrem” umożliwia dodawanie połączenia i usuwanie go z filtra, a także tworzenie zasad automatycznego filtrowania.
  • Prawo “Włączanie/wyłączanie filtra połączeń” – pozwala przeglądać informacje o połączeniach, które są ukryte w raportach.
Wyświetlanie połączenia z filtrem
Wyświetlanie połączenia z filtrem

Jak skonfigurować filtr połączeń w Oki-Toki?

Dodać połączenia do filtra można na dwa sposoby:

Automatycznie:

Przejdź do sekcji “Zasoby projektów” – Filtr połączeń. Utwórz zasadę, wypełniając pola. Wybierz jeden lub kilka kryteriów, które określą warunki blokowania połączenia: 

  • A-numer – zostaną ukryte połączenia z numeru, z którego wykonano połączenie;
  • B-numer – filtracja połączeń po numerze, na który wpłynęło połączenie;
  • Kolejka – odfiltruje połączenia realizowane przez wybraną Kolejkę (przychodzące i wychodzące);
  • Typ połączenia – ograniczy dostęp do połączeń z wybranym typem:

IN – połączenie przychodzące, zrealizowane przez klienta (A – strona);

OUT – połączenie wychodzące do klienta (B – strona), wykonane ręcznie przez operatora;

AUTO – automatyczne połączenie systemem po zaplanowanym numerze;

CBACK – połączenie callback. System dzwoni do odpowiedzialnego operatora, a następnie wykonuje automatyczne wybieranie zaplanowanego numeru;

PBX – połączenie między użytkownikami w ramach systemu bez użycia telefonii;

  • Użytkownik – ukryje z raportowania połączenia wykonane przez wskazanego operatora;

NEW! Komentarz – w tym polu można określić, dlaczego to połączenie zostało ukryte z raportów. Na przykład: testowe połączenie, sprawdzenie linii, szkolenie operatora lub inne frazy pozwalające ustalić przyczynę użycia filtra; 

Dodanie zasady
Dodanie zasady

Ustaw okres obowiązywania zasady. 

Ważne! Jeśli połączenia były realizowane przed lub po określonym czasie, to filtracja nie będzie zastosowana.

Każdej zasadzie, po jej utworzeniu, przypisywany jest numer porządkowy i wyświetlane są wybrane warunki filtrowania.

Wyświetlanie zasady
Wyświetlanie zasady

Ręcznie:

  • Dodaj id połączenia naciskając “plus” w ustawieniach filtra połączeń. Wypełniając formularz, wybrane połączenie zostanie dodane do wyjątków ze wszystkich raportów i przestanie być wyświetlane dla wszystkich użytkowników nie mających dostępu.
Dodanie połączenia do wyjątków
Dodanie połączenia do wyjątków
  • Dodaj połączenie do wyjątków używając Rejestru połączeń. Klikając na id – wybierz zakładkę filtr. Przesuń suwak w tryb włączony, aby go aktywować. Wypełnij pole “Komentarz”, jeśli potrzebujesz wskazać powód ukrycia. 
Filtr w Rejestrze połączeń
Filtr w Rejestrze połączeń

Gdzie szukać połączeń, ukrytych przez filtr

W sekcji Filtr połączeń znajdą się wszystkie połączenia, które nie powinny trafić do raportów.Na liście ukrytych połączeń wyświetlone są ID, data, numery telefonów, kolejka i czas trwania, a także sposób ustawienia zasady. Więcej informacji o połączeniu można uzyskać klikając na ID połączenia na liście. 

  • W zakładce “Nagranie” można odsłuchać i pobrać plik audio z połączeniem, zobaczyć transkrypcję rozmowy i wyeksportować ją w formacie HTML.

Można śledzić zasady analizy głosowej, które zostały aktywowane podczas rozmowy i zapoznać się z oceną jakości dialogu, zgodnie z ustanowionym planem weryfikacji

  • W zakładce “Log połączenia” jest cała informacja o przebiegu rozmowy, analogiczna do tej, która jest formowana w Rejestrze połączeń.

Aby usunąć numer z wyjątków, znajdź go na liście i wyślij do kosza. Dla masowego usuwania przewidziana jest opcja “Wyczyść listę”.

Lista połączeń
Lista połączeń

Jak używać filtra połączeń w raportowaniu?

Stosowanie filtra połączeń pozwala ukryć dane w raportach:

Zarządzanie filtrem w raportach zaimplementowano za pomocą checkboksa, który wyświetla się przy posiadaniu prawa «Włączanie/wyłączanie filtra połączeń». Domyślnie filtr jest włączony. U użytkowników bez prawa dostępu, odfiltrowane połączenia w raportach nie są wyświetlane.

Włącz/wyłącz filtr na przykładzie Rejestru połączeń
Włącz/wyłącz filtr na przykładzie Rejestru połączeń

Podsumowanie

Korzystając z opcji “Filtr połączeń” należy pamiętać, że ukrycie informacji nie zawsze może być stosowne. Odpowiedzialnie podejdź do wyboru pracowników, którzy będą mieć dostęp do filtra i nie ukrywaj nieudanych połączeń, starając się tym poprawić statystyki. Ma to znaczący wpływ na identyfikację słabych stron i nie pozwala na poprawę procesów biznesowych.Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą wam efektywnie wykorzystać filtr połączeń i zoptymalizować pracę waszego call center.

Oceń wiadomości:

Przeczytaj także

photo
Środa Lyuty 14th, 2024 Jak otworzyć call center: top 9 błędów

Do uruchomienia Contact Center trzeba być przygotowanym! Zacznij od tego artykułu. Na podstawie naszego doświadczenia, co drugie centrum obsługi klienta podczas uruchamiania popełnia przynajmniej jeden z poniżej wymienionych błędów.

Więcej szczegółów
photo
Piątek Serpen 16th, 2019 Podsumowanie wiadomości Oki-Toki za lipiec 2019

W lipcu skupiliśmy się na kilku zadaniach. Pracowaliśmy nad możliwością autoryzacji poprzez media społecznościowe oraz zarządzaniem zadaniami w automatycznych wywołaniach. Więcej szczegółów w naszym przeglądzie!

Więcej szczegółów